Navštivte Krajské asistenční centrum pomoci KACPU

žárovka

Jako Ukrajinci přijíždějící do ČR se zde můžete registrovat, požádat o dočasnou ochranu, která nahradila vízum strpění, zajistit si zdravotní pojištění či získat informaci o zaměstnání. Je vám poskytnuta asistence při případném zajištění ubytování a další pomoc.

Doporučujeme navštívit KACPU, protože právě zde na jednom místě vyřídíte vše potřebné najednou. Budou vám k dispozici pracovníci cizinecké policie i Odboru azylové a migrační politiky (OAMP) spolu s pracovníky zdravotní pojišťovny (VZP) a Úřadu práce. Adresy KACPU v jednotlivých krajích najdete níže na této stránce.

Registrovat se můžete i na pracovišti cizinecké policie, speciální dočasnou ochranu zařídíte na pracovišti Odboru azylové a migrační politiky (OAMP) či také na cizinecké policii.

kalendář

Termín, dokdy se musíte registrovat, jsou max. 3 po příjezdu.

Doporučujeme přijít i s dětmi. Kdyby k provedení některých úkonů byla nezbytná jejich osobní přítomnost, nebudete se muset dostavit znovu. Pokud budete pro děti žádat o dočasnou ochranu bez jejich přítomnosti, je nutné s sebou mít jejich cestovní doklad nebo rodný list a fotografii pasového formátu. Žádné doklady, ani ty, se kterými přicházíte, ani které obdržíte od českých úřadů, prosíme nelaminujte.